فروش پارچه بیمارستانی
خانه / پارچه اسپان باند / قیمت پارچه اسپان باند در انواع گرماژها | تولید کننده های بزرگ پارچه بی بافت

قیمت پارچه اسپان باند در انواع گرماژها | تولید کننده های بزرگ پارچه بی بافت

قیمت پارچه اسپان باند در انواع گرماژها، متغیر بوده و متاثر از عرض و رنگ این منسوجات بی بافت می باشد، ولیکن بیشترین اثر را بر روی این شاخصه همان ورن دارد و ویژگی های دیگر که به آن اشاره نشد، کمی قیمت را متفاوت خواهد کرد که به اندازه گرماژ، هرگز نخواهد رسید که البته با مشاهده لیست ذیل، می توان موضوع مورد بحث را کاملا متوجه شد.

قیمت پارچه اسپان باند

این لیست در تاریخ ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ در اختیار مشتریان قرار داده شده.

شاید اولین سوالی که به ذهنتان برسد، این باشد که نخ پارچه اسپان باند چیست یا دستگاه تولید اسپان باند، نیاز به چه الیافی دارد تا پارچه های بی بافت را بعنوان محصول و خروجی برداشت کند؟
اولین خروجی ماشین آلات و دستگاه های نساجی که اصلا شبیه به پارچه نیوده، منسوجات بی بافت هست.
کلیه پارچه هایی که در کارخانجات مورد تولید قرار می گیرند و شکل و شمایل تار و پود دارند، الیاف را در واحدهای سازنده خود جای داده و قرار می دهند.
جال ممکن است این الیاف، به صورت بافت تار و پوی ساده در کنار هم قرار بگیرد یا مورب و کج گونه.

پارچه یکبار مصرف، جدا از این که در تار و پودش الیاف را جای نداده اصلا از بافت الیاف توسط ماشین الات نساجی در شرکت های مربوطه هم تولید نمی گردد، آن ماده اولیه ای که لازمه تولید در مورد پارچه سوزنی می باشد، گرانول است و بخاطر همین دلیل نیز به این محصول، پارچه بدون بافت می گویند.

اگر بخواهیم به نخ پارچه اسپان باند اشاره ای کنیم، نام گرانول پلی پروپیلن را می آوریم، چنانچه انواع پارچه ها با هر محدوده مصرف و وزن و کیفیت و جنسی، الیاف را دارند، الیافی که متنوع بوده و برای تولید هر پارچه خاصی از یک لیف مخصوصی در این بازه، استفاده می گردد.
بعنوان مثال، برخی پارچه ها از نخ نایلون تولید شده یا از نخ پلی استر یا همین طور مابقی مواد اولیه.
در کارخانه های ریسندگی نیز برای تولید نخ با جنس مشخصی از الیاف ویژه بکار می رود و خط تولید این واحدها، نیاز به الیاف خاصی دارد.

پارچه اسپان باند که ملقب می گردد به پارچه بدون بافت، پرس گرانول ها را در کنار هم دارد و در سطحش بخاطر این مسئله، حفره های ریز و کوچکی خواهد داشت.
این حفره ها و سوراخ ها در گرماژهای بالاتر این پارچه مشهود بوده و با چشم، براحتی قابل مشاهده است.
هر چقدر در مورد این محصول، گرماژ را پایین می اورند یا کاهش می دهند، حفره ها ریزتر می گردد و قابل مشاهده به آسانی نخواهد بود به اندازه اوزان پایین تر.

پارچه اسپان باند را بعنوان منسوجات یکبار مصرف هم میشناسند، چرا که نداشتن الیاف و بافت محصولات دوخته و آماده شده از آن را، غیرقابل شست و شو کرده و منحر می گردد با تماس حتی جزیی آب، سطجش تغییر شکل پیدا نماید و همانند زمان تولید نباشد. پارچه یکبار مصرف اصلا مقاومت خوبی در برابر شست و شو و تماس با آب ندارد و این ویژگی اش، موجب استفاده شدنش بصورت یکباره خواهد شد.

نحوه تولید پارچه اسپان باند

تولید پارچه اسپان باند

زمانی که گرانول برای تولید اسپان باند خریداری مشود آن هم از پالایشگاه هایی که بعنوان فراورده مهم خود، این محصول را تولید می کنند به سمت کارخانه تولید پارچه یکبار مصرف، بارگیری و ارسال گشته و بعنوان مواد اولیه در اختیار این شرکت ها قرار می گیرد.
توسط منبع تغذیه این گرانول ها به ماشین آلات تزریق می گردد.
اگر هدف از تولید، پارچه های رنگی باشد به مواد اولیه پیگمنت های رنگی را هم اضافه می کنند.
تنها پارچه های یکبار مصرف خودرنگ، رنگ را در زمان تولید نیاز نداشته به گونه ای که حتی پارچه های سفید هم، رنگ را دارند و در زمان تولید نیاز به این ماده اولیه خواهند داشت.

پس از این مراجل، غلطک هایی که در دستگاه ها تعبیه شده اند گرانول را با فشار زیاد پرس کرده و تحت حرارت و خنک کن ها، قرار می دهند تا پارچه بی بافت تولید شود، اما این پایان ماجرای پروسه تولید نیست.

قبل از لیبل زنی و چاپ لوگو و داخل نایلون قراردادن رول ها، آزمایشات خاصی را واحد کنترل کیفیت بر روی پارچه ها اعمال می کنند.
سنجش گرماژ، نداشتن نوسان وزن، طیف رنگی و کسری متراژ از جمله این مراحل است، این در جالی می باشد که دستگاه متراژ سنج ماشین آلات در کارخانجات در زمان تولید، تعبیه شده و در یک متراژ مشخصی که قبلا بر روی ان فیکس و ثابت شده، رول ها را کات می کند و از دستگاه بیرون می دهد.

پس از عبور از تمامی این مراجل، حالا محصول دستگاه تولید اسپان باند آماده فروش به بازارها بوده و در نمایندگی ها، مورد عرضه قرار می گیرد تا به دست خریداران برسد.

مشخصات رول پارچه یکبار مصرف

قیمت پارچه اسپان باند

رول های این پارچه، باتوجه به گرماژی که دارند هر کدام در متراژهای متفاوت با دیگر وزن های این محصول، پیچیده شده و از دستگاه ها، برداشت می گردد.

انواع گرماژهای پارچه یکبار مصرف، چه مترازی را عموما دارد؟

انواع گرماژهای پارچه یکبار مصرف، چه مترازی را عموما دارد؟

گرماژهای ۲۵، ۳۰، ۳۵ و ۳۴ از آن را غالبا با متراژ ۱۰۰۰ تولید می کنند، اما وزن ۱۷ و ۲۰ را با مترازهای بالاتر بطوری که طول روان این پارچه در این گرماژها، ۲۰۰۰ و ۱۵۰۰ می باشد. در اوزان بالاتر از ۴۰ گرم هم، رول های تولید گشته طول پایین تری داشته و بصورت ۵۰۰ و ۲۵۰ متری و همین طور کاهشی، آماده می گردد.
آن چیزی که مشخص کننده متراژ رول ها است، وزن و گرماژ اول و سپس نظر خریداران می باشد.

عرض هم بر روی متراز رول های این محصول، مهم نبوده و بر روی این شاخصه اثر نمی گذارد.

مشخصاتی که بر روی پارچه یکبار مصرف درج می گردد:

 1. گرماژ
 2. عرض
 3. رنگ
 4. کد کالا که مشخص می کند در چه زمانی و توسط چه اپراتوری تولید گشته
 5. و در صورت تمایل لوگو و راه های ارتباط گرفتن برای خرید می باشد.

راه های ارتباط گرفتن می تواند شامل آدرس سایت کارخانه و شماره تماس دفتر فروشش یا مراجع دیگر برای دسترس پذیر بودن تولیدات کارخانجات می باشد.

قیمت پارچه اسپان باند پزشکی

قیمت پارچه اسپان باند

یکی از مصارف منداول و رایج پارچه های یکبار مصرف در حوضه درمان و بهداشت و پزشکی می باشد، بصورتی که در انواع گرماژها این مسنوجات را برای مصارف مختلف خود که می تواند شامل دوخت لباس بیمار یا جراح یا پزشک یا همراه باشد یا روتختی و پک های استریل و شان و گان، مورد استفاده قرار می دهند.

قیمت پارچه اسپان باند آن هم پارچه های یکبار مصرف پزشکی، شدیدا تحت تاثیر گرماژ است و همان طور که در خطوط ابتدایی این خبر، لیست قیمت این پارچه ها درج شده در انواع وزن ها آماده شده و منتشر گشته.

یاداور می کنیم که گرماژهای بخصوصی از اسپان باندها را مورد مصارف پزشکی قرار می دهند و در مابقی وزن ها، استفاده های مختلفی در صنایع گوناگون از این پارچه دارند، چنانچه گرماژ ۱۷ الی ۵۰ را در بخش های مختلف بیمارستان، محصولات دوخته و آماده شده اش را قرار می دهند و از مابقی وزن ها، برای مثال در صنعت خودروسازی یا هر صنعت دیگر مورد استفاده قرار می دهند.

هر چه گرماژ کاهش پیدا کند، قیمت پارچه اسپان باند کاهش می بابد و در لیست، پایین ترین قیمت ها متعلق است به ۱۵ و ۱۷ گرم از این محصول.

عمده فروشی پارچه اسپان باند

قیمت پارچه اسپان باند

عمده فروشی های پارچه یکبار مصرف در حال حاضر و با پیشرفت و رشد و گسترش فن آوری متعلق است به سایت ها و شبکه های اجتماعی.
در واقع عمده فروشی اصلی محصولات، تامین کننده ها و کارخانه های تولید کننده هستند.
امروزه عمده فروشی های اصلی نیز برای فروش و در اختیار گذاشتن اسپان باند، از سایت ها و شبکه های اجتماعی متداول کمک گرفته اند تا هر چه آسان تر توانایی ارتباط گرفتن با مشتری را داشته و بتوانند آن را به دست متقاضیان برسانند.

در عمده فروشی، پارچه اسپان باند با تعداد لایه های پرس شده متفاوت گرانول عرضه می شود:

 1. اسپان باند سه لایه
 2. اسپان باند تک لایه
 3. پارچه یکبار مصرف ۲ لایه
 4. اسپان باند ۵ لایه

توجه داشته باشید هر چقدر که تعداد لایه ها افزایش یابد، تراکم و گرماژ پارچه هم زیاد می شود، این در حالی است که گرماژهای زیر ۲۰ را با تک لایه و بالای ۲۵ الی ۴۰ را بصورت دو لایه و وزن های بیشتر زا به صورت لایه های بیشتر و ۳ لایه و ۵ لایه، کارخانجات مورد تولید قرار می دهند.

آن چیزی که در عمده فروشی ها بیشتر عرضه می گردد و مورد تقاضای خریداران می باشد، نوع تک و دو و سه لایه این پارچه ها است، چنانچه این محصول را با این تعداد لایه بیشتر در بخش پزشکی و بیمارستان ها و واحد درمان مورد کاربرد قرار می دهند.
پارچه اسپان باندی که تعداد لایه هایش بیشتر از ۲ باشد، پوشش دهی مناسب را داشته و به درد کاربرد در واحد درمان می خورد، حتی زمانی که این پارچه برای دوخت لباس استفاده می گردد، الزاما باید بدن نما نباشد.

کارخانه تولید پارچه اسپان باند در ایران

قیمت پارچه اسپان باند

ایران باتوجه به این که ذخایر نفتی بسیاری را در خود جای داده است، می تواند تامین کننده مواد اولیه اسپان باندها هم در داخل و هم در بازارهای صادراتی باشد و کمبودی در این زمینه در کشور، حس نخواهد شد.

قیمت پارچه اسپان باند تولید کارخانه ها علاوه بر این که با یکدیگر متفاوت است، این صنایع با نام های متفاوت محصول خود را تولید کرده و به نمایندگی ها، عرضه داشته و هم چنین در شهرهای مختلف قرار دارند:

 • جریر بافت امیر
 • شرکت مه بافت
 • اسپان باند سمنان
 • بافتینه
 • بهبود
 • جلفا
 • بادران
 • کارخانه هایی که در اصفهان مستقر شده و حجم انبوه ای از این پارچه ها را مورد تولید قرار می دهند.

هر کدام از این کارخانه ها، پارچه های سوزنی را با تعداد لایه های مشخص تولید کرده، اما همگی آن ها در پی این هستند که رضایت مشتریان را جلب کرده و نیازشان را برطرف کنند بهمین دلیل نیز نوع ۱ لایه و ۲ لایه و ۳ لایه اش را مورد تولید، عمدتا قرار می دهند.

قیمت پارچه اسپان باند در زمان خرید

قیمت پارچه اسپان باند در زمان خرید متفاوت است، در حالی که مسبب این متغیر بودن شاخصه حجم خرید و وزن بیشتر است و کمتر مربوط به ویژگی، کیفیت خواهد بود.

کلیه کارخانه های تولید کننده به دلیل این که می دانند بیشترین مصرف این پارچه در بیمارستان هاست، سعی بر تولید محصول باکیفیت و مرغوب دارند و از تولید پارچه هایی که مشکل کیفیت و جنس دارند، پرهیز می نمایند.

قیمت پارچه یکبار مصرف در سایت ها و مراکز عرضه، مشخص شده است و برای پیگیری دقیق و اطلاع از این قیمت ها، بهتر است به این فروشگاه ها مراجعه گردد.

یکی از راهکارهای هوشندانه که به درد تجار و خریداران عمده می خورد این است که حجم خرید اسپان باند را مشخص کرده و در صورت تقاضا در متراژهای بالا و زیاد، از این موضوع کمک کرده و از منبع اصلی بخواهید برایتان قیمت را کم کند و تخفیف های خوبی را لحاظ کند. مطمئنا قیمت خرید عمده با جزیی و محدود متفاو ت خواهد بود.

نمایندگی فروش پارچه اسپان باند

قیمت پارچه اسپان باند

نمایندگی های فروش در سطح کشور متعدد هستند، اما این که کدام یک مناسب تر بوده مسئله مهمی است.
خریداران به نمایندگی هایی بیشتر اعتماد دارند که بی واسطه به فروش می پردازند و متقاضیان توانایی خرید را با قیمت پایین تر خواهند داشت.

نمایندگی های فروش بصورت کاملا فعال عمل کرده و همان طور که پی برده اید هر یک براساس قراداد و تعهدهایی که با کارخانجات دارند، تولیدات یک شرکت بخصوص را عرضه می دارند.

مشتریان می تواند قیمت پارچه اسپان باند را در زمان خرید برای خود در پایین ترین سطح در نظر گرفته و مشخص نمایند و با انتخاب این روش، سود خود را افزایش داده و هزینه های مشخص شده را کاهش دهند و بجایش پول صرفه جویی شده را برای کارهای ضروری تر در نظر بگیرند.

خرید انواع پارچه اسپان باند از کارخانه

فروش پارچه اسپان را ۲ دسته بزرگ انجام می دهند:

 1. بخش اول کارخانه های تولید کننده هستند که در نمایندگی هایشان، پارچه را عرضه داشته و از این طریق به دست مشتریان می رسانند. آن ها برای شرکت خود مجوزهای لازم را دریافت کرده و بعنوان منبع اصلی هستند.
 2. دسته دوم دیگر نیز شرکت نداشته و بعنوان یک برند شناخته نشده اند، اما گاهی اوقات آنقدر قوی عمل کرده و موفق بوده اند که می توانند از کارخانه ها بخواهند با نام و لوگوی خود، اسپان باند را عرضه دارند به گونه ای که قیمت پارچه اسپان باند دسته دوم به دلیل خریدهای مکرر و پی در پی از خود صنایع اصلی، مناسب تر و ارزان تر امکان دارد باشد.
به سایت امتیاز داده و ما را خشنود سازید.
درحال ارسال
امتیاز شما به مطلب 5 (2 امتیاز)
جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
مشاوره و فروش شرکت های زنجيره ای تولید انواع پارچه های بيمارستانی :
معصومه يوسفی (مهندس نساجی)
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09125814216
پاسخگويی تلگرام: 09371551600
کانال تلگرام: parchehyousefi@
پست الکترونیکی: parcheh.yousefi@gmail.com

مطلب پیشنهادی

جدیدترین لیست قیمت پارچه اسپان باند

جدیدترین لیست قیمت پارچه اسپان باند بیمارستانی

جدیدترین لیست قیمت پارچه اسپان باند بیمارستانی در نمایندگی پخش عمده انواع بهترین پارچه های …

دیدگاهتان را بنویسید

کانال تلگرام اینستاگرام
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟